Inspirativní osobnosti, které změnily svět

edice knih Neobyčejné příběhy

Obdivuhodných osobností jsou knihy plné. Výjimečnými se však nerodíme, výjimečnými se stáváme během života. Přečtěte si neobyčejné příběhy skutečných osobností, které se dokázaly vypracovat mezi ty nejlepší ve svém oboru. 

Knihy ze série o neobyčejných lidech nabízejí dětem napínavé příběhy, které je budou bavit a dokážou posílit sebedůvěru. Co vás ale ihned zaujme, jsou nádherné celostránkové ilustrace zachycující dětství i dospělost a vyprávění z pohledu dané osobnosti.

Knížka 20 výjimečných osobností, které změnily svět vám na svých stránkách bude vyprávět příběhy kluků a holek, kteří žili v různých dobách, v různém prostředí a měli své obdivovatele i odpůrce. Nesporné nadání těchto osobností se projevilo brzy, ale cesta k úspěchu byla většinou dlouhá. Problém spočíval v tom, že často předčili svou dobu, a proto okolí nechápalo nebo nedokázalo ocenit jejich důležité myšlenky. Ti, kdo přesto svým snům věřili a zůstali sami sebou, nakonec své kritiky přesvědčili.

Někdy nás může inspirovat k tvorbě to, co se děje kolem, jako tomu bylo například u malíře Pabla Picassa a spisovatele Charlese Dickense, nebo naopak můžeme čerpat nápady ze své bohaté fantazie, jako to dělal Walt Disney i George Lucas. O jejich poutavých osudech společně s mnohými dalšími si můžete přečíst v knížce 20 výjimečných kluků, kteří změnili svět, která provede malé čtenáře životy sportovců, vědců a vynálezců, geniálních umělců i vojevůdců. Kapitoly jsou vyprávěné přímo z jejich pohledu, takže působí jako autentické vzpomínky.

Mnoho žen dokázalo svým dílem obohatit lidstvo stejně jako muži – vždyť bez Marie Curie-Skłodowské bychom neznali radioaktivitu a bez přínosu chytré krásky Hedy Lamarr by nevznikly bezdrátové sítě. Na druhou stranu třeba ryze ženský smysl pro péči o děti ovlivnil školství v podobě nového přístupu Marii Montessori nebo literaturu prostřednictvím rafinovaných detektivek Agathy Christie. O jejich touhách proměněných v úspěch vypráví druhá knížka 20 výjimečných dívek, které změnily svět, určená (nejen) malým čtenářkám.

Bez důležitých objevů, při kterých průkopníci často riskují vlastní život, by svět tak, jak ho známe dnes, neexistoval. A proto si tyto odvážlivce pamatujeme dodnes. V knížce 20 výjimečných objevitelů, kteří změnili svět se dočtete o osobnostech, jež se nebály vstoupit do neznáma – od bájných cestovatelů přes mořeplavce až po vědce, průzkumníky a badatele.

Poslední kniha 30 výjimečných fotbalistů, kteří vešli do dějin je určená malým sportovním fanouškům. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Petr Čech nebo Pelé – to jsou jen některá ze slavných jmen. Představí se vám třicítka portrétů světoznámých hráčů, kteří přepsali dějiny fotbalu. Čtenáři se dozví, jak těžké je vypracovat se mezi virtuosy na zeleném trávníku a že důležitější než všechna vítězství je přátelství v týmu a férová hra. Tohle pravidlo platí nejen pro sport, ale pro všechny obory lidské činnosti.

Recenze a články

Každý má ve svém životě nějaké poslání a schopnost být v něčem výjimečný, záleží ale pouze na něm, jestli umí svoje schopnosti využít k tomu, aby obohatil svět kolem sebe. Dokázat velké věci znamená být hlavně vytrvalý a nenechat se odradit překážkami. Přečtěte si skutečné příběhy lidí, jejichž dětství bylo obyčejné, ale později se vypracovali mezi ty nejlepší ve svém oboru.

Archiv

Kontaktní formulář