Lenčiny katastrofy: Deník

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Od králičího poskakování po lamí stopy - naučte se kreslit s Lenkou Patrmanovou!

Čau všichni, já jsem Lenka! Je mi deset a chodím do Základní školy Roberta Nevrlého. Mám dva mladší bráchy, dvojčata Jakuba a Šimona, táta je učitel a máma je posedlá reklamami na úplně všechno. Aspoň že mám svou nejlepší kamarádku Xeňu! Jen kdyby mi rodiče dovolili ovečku, úplně malinkou. Nebo třeba psa! 

Než se mi je podaří přesvědčit, aby mi nějakého domácího mazlíčka pořídili, si píšu deník. Od té chvíle, co jsem dostala od mámy indickou zobcovou flétnu, se kolem mě dějí vážně moc divné věci, takže jsem si to všechno začala zapisovat. Jenže někdy je mnohem lepší něco nakreslit, než o tom psát. Fakt si myslím, že ty moje obrázky vypadají vážně umělecky. Takže jsem se rozhodla, že vás to všechny naučím taky! 

Vaše Lenka

Lenčiny katastrofy jsou knižní série v komiksovém stylu, určená pro čtenáře od 8 let. Bavit však budou i dospělé. Autorkou příhod rozpustilé Lenky a její kamarádky Xeni je německá spisovatelka Alice Pantermüllerová, kresbami je pak doplňuje ilustrátorka Daniela Kohlová. 

Nakladatelství Bookmedia, které oblíbenou knižní sérii Lenčiny katastrofy vydává, nyní přichází s kreativním deníkem. Ten je určen pro všechny, kteří by si stejně jako Lenka Patrmanová chtěli malovat své bláznivé zážitky a doplňovat je legračními popisky. 

Více informací o celé sérii najdete na www.lenciny-katastrofy.cz 

 

O Autorovi

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Alice Pantermüllerová se narodila v německém Flensburgu. Po maturitě se rozhodla pro studium učitelství němčiny, umění a dějin pro základní a střední školy. Strávila jeden rok jako pomocná učitelka pro výuku němčiny ve Skotsku, kde působila rovnou na dvou základních školách. Po návratu se rozhodla opustit učitelskou dráhu a začala studovat obor knihkupec. Na konci roku 2009 se zúčastnila literárního konkurzu na dětské romány, který vyhrála. Její prvotina s názvem „Bendix Brodersen aneb Strašpytlové nezažijí žádná dobrodružství“ byla vydána v lednu 2001 v nakladatelství Arena. Nyní je autorka známá především díky své sérii Lenčiny katastrofy. Se svým mužem a dvěma syny žije v Dolním Sasku.

 

Daniela Kohlová pochází z Mnichova. Kreslení ji provázelo již od dětství, kdy své malůvky prodávala spolužákům nebo tetičkám a strýčkům a vydělávala si tak na svačinu. V Mnichově studovala komunikační design se zaměřením na umění a estetiku. Do roku 2000 pracovala pro grafickou a reklamní agenturu jako grafička a od roku 2001 působí na volné noze jako ilustrátorka a grafička. Za ilustrátorskou práci získala několik ocenění. Se svým mužem, psem a želvou žije nad střechami Mnichova.

 

 

Recenze a články

Znáte Lenčiny katastrofy? Pokud ještě nevíte, o co kráčí, měli byste si tuhle rozvernou knižní sérii co nejdříve přečíst, protože s ní zažijete kopec legrace. Nakladatelství BOOKMEDIA představuje už 5. díl bláznivých příhod Lenky Patrmanové a vydalo také deník, do kterého si mohou milovníci tvoření psát i malovat.

Archiv

Kontaktní formulář