Lenčiny katastrofy: Na posledního čeká los!

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Ztřeštěná Lenka jede na prázdniny!

Hurá! Konečně jsou tady prázdniny a my jedeme do Švédska a poplujeme obrovskou lodí! Úplně nejúžasnější však na tom je, že s námi pojede i Xeňa, moje úplně nejlepší kamarádka! Když bude se mnou, odvážím se spát i ve stanu uprostřed divočiny. Protože ve Švédsku se to jen hemží medvědy, vlky a trolly. Vsaďte se, že oba moji blbobráši mají z toho už teď bobky! Ale jejich chyba. Na toho, kdo spí v obytném voze, nečeká ten správný los…

Vydáme se společně na plavbu trajektem a prozkoumáme společně skoro celé Švédsko! Ale žádné obavy, pro každý případ si beru svou indickou flétnu. Jenom pro případ, že bych musela někoho zaklínat. Třeba losa nebo medvěda. 

Všechny díly knižní série Lenčiny katastrofy a další zajímavosti najdete na www.lenciny-katastrofy.cz

O Autorovi

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Alice Pantermüllerová se narodila v německém Flensburgu. Po maturitě se rozhodla pro studium učitelství němčiny, umění a dějin pro základní a střední školy. Strávila jeden rok jako pomocná učitelka pro výuku němčiny ve Skotsku, kde působila rovnou na dvou základních školách. Po návratu se rozhodla opustit učitelskou dráhu a začala studovat obor knihkupec. Na konci roku 2009 se zúčastnila literárního konkurzu na dětské romány, který vyhrála. Její prvotina s názvem „Bendix Brodersen aneb Strašpytlové nezažijí žádná dobrodružství“ byla vydána v lednu 2011 v nakladatelství Arena. Nyní je autorka známá především díky své sérii Lenčiny katastrofy. Se svým mužem a dvěma syny žije v Dolním Sasku.

 

Daniela Kohlová pochází z Mnichova. Kreslení ji provázelo již od dětství, kdy své malůvky prodávala spolužákům nebo tetičkám a strýčkům a vydělávala si tak na svačinu. V Mnichově studovala komunikační design se zaměřením na umění a estetiku. Do roku 2000 pracovala pro grafickou a reklamní agenturu jako grafička a od roku 2001 působí na volné noze jako ilustrátorka a grafička. Za ilustrátorskou práci získala několik ocenění. Se svým mužem, psem a želvou žije nad střechami Mnichova.

Recenze a články

Lenka chodí do 5. B a nemá to vůbec jednoduché. Doma ji otravují blbobráchové Jakub a Šimon, táta je věčně otrávený učitel němčiny a máma rodinu týrá svými kuchařskými pokusy. Dědeček špatně slyší, babička je neustále dojatá a lepší to není ani ve škole. Její život je prostě jedna velká katastrofa. Pomůže jí psaní deníčku?

Jmenuji se Lenka Patrmanová a chodím do páté třídy Základní školy Roberta Nevrlého. Mám dva mladší bráchy, dvojčata Jakuba a Šimona. Táta je učitel a máma miluje reklamy na všechno. Mou nejlepší kamarádkou je Xeňa. 

Tuhle rozpustilou holku, která chvíli neposedí, už nejspíš znáte. A pokud ne, je na čase začít číst její dobrodružství, u kterých se od srdce zasmějí i dospělí. Už pošesté totiž Lenka se svou nejlepší kámoškou Xeňou vymýšlí ztřeštěné nápady, a to hlavně když se nudí. Jak už to tak bývá, rodiče a učitelé obvykle její nadšení nesdílejí. Ti ale vůbec nevědí, co je legrace.

Archiv

Kontaktní formulář