V rouše beránčím

Simo Hiltunen

Je zlo opravdu dědičné? Ambiciózní thriller, který nenechá nikoho bez újmy. 

Vypadá to jako běžný finský příběh: šťastná rodina, finančně zajištěná, rodiče mají dobré zaměstnání, jejich děti jsou veselé a vždy přátelské - alespoň tak je popisují sousedé. A přesto na Štědrý den zabije otec děti přímo před očima manželky, pak svou ženu a nakonec i sebe. 

Novináře Lauri Kiviho, který píše o těch nejtěžších zločinech, šokuje jen máloco. Možná díky vlastnímu pohnutému dětství vidí víc než ostatní. Právě proto je tím pravým, kdo má napsat rozsáhlý článek o vlně rodinných vražd, které zaplavily celé Finsko. Kivi je však odmítá označovat za rodinné tragédie, podle něj jde o vraždy. A má v tom naprostou pravdu, jenže v mnohem strašnějším smyslu, než si dokázal představit... 

Cesta po místech činu napříč zemí ho zavede do vlastní minulosti, nelehkého dětství a do života dcery, kterou opustil. 

V rouše beránčím je příběh o násilí, které je předáváno z generace na generaci, ale také o odpuštění.

Vychází také jako audiokniha. 

Ukázky

O Autorovi

Simo Hiltunen

Reportér a producent ze severního Finska. Kniha V rouše beránčím je jeho první román. Finští literární kritici označili knihu jako nejdůležitější a nejzajímavější debut roku 2015. Hiltunenova druhá detektivka se stejným hlavním hrdinou, Lauri Kivim, vyšla ve Finsku na podzim roku 2018 pod názvem Ihmisen kuoressa (Freefall)

Foto: © karjalainen.fi

Archiv

Kontaktní formulář