Evoluce

Thomas Thiemeyer

Víme s naprostou jistotou, že druhy vymírají a že je nahradí jiné. V dějinách života není nic trvalejšího než změna. Všechno, co je proti přírodě, je jen dočasné.

Po nouzovém přistání na letišti v Denveru Jem a Lucie zjistí, že je všechno jinak. Svět jak jej doposud znali již přestal existovat. Přistávací dráha je úplně zarostlá a na letištním terminálu není ani živáčka. Město si bere zpátky příroda a na každém kroku číhá nebezpečí. Vypadá to, že se změnila i zvířata. Co se vlastně stalo? Během svých nebezpečných cest do centra města se studenti dozvídají o nárazu komety a o zničení celé civilizace. Stali se z nich jediní přeživší? Mají vůbec nějakou naději? 

Ukázky

O Autorovi

Thomas Thiemeyer

Thomas Thiemeyer se narodil v roce 1963. Studoval geologii a geografii, poté se začal věnovat kariéře spisovatele a ilustrátora na volné noze. Za své vědecko-fantastické thrillery a romány pro mládež získal několik ocenění. Jeho knih se prodalo více než půl milionu výtisků a byly přeloženy do třinácti jazyků. Příběhy, které Thomas Tiemeyer píše, jsou dobrodružné a často vyprávějí o objevu zaniklých kultur a hrozbě tajemných sil. Autor žije se svou rodinou ve Stuttgartu.

Text a foto: Oficiální stránky autora

Recenze a články

Město přeživších je první díl skvělé fantasy trilogie Evoluce, jejímž autorem je německý spisovatel Thomas Thiemeyer.

V listopadu vyšel pod taktovkou nakladatelství Bookmedia nový dobrodružný román Město přeživších, první díl série Evoluce, německého spisovatele Thomase Thiemeyere. Kniha cílí zejména na mládež, ale příjemným zpracováním a zajímavou (nejen hlavní) myšlenkou potěší i dospělé čtenáře.

U nakladatelství Bookmedia vyšlo dystopické dílo německého autora Thomase Thiemeyera. Spisovatel není žádný začátečník. Evoluce rozhodně není jeho první a poslední sérií. Při tomto zjištění jsem byla v pokušení si přečíst i další autorovi knihy, ač píše především oddechovky, mají jeho příběhy kouzlo a jsou obdařeni poživačným napětím...

Archiv

Kontaktní formulář