Kde je lama, tam je drama

Alice Pantermüllerová

Ztřeštěná Lenka Patrmanová je zpátky! Tentokrát se vydává s celou třídou na týdenní výlet na usedlosti Kozomek u Baltského moře. Jenže kromě 6.B jedou i osmáci, takže kdo ví, jak tohle dopadne... 

Všecko je bezva! Včera jsme s třídní a panem učitelem Milerem odjeli na dlouhý výlet. Je to vlastně škola v přírodě, ale tentokrát bude celá 6.B týden pobývat na usedlosti Kozomek u Baltského moře. Vlastní ji potomci opravdických baronů a mají tam spoustu zvířat: kromě racků a ryb i koně, a dokonce taky lamu. Bohužel hned vedle nás bydlí úplně blbí osmáci, kteří nás stále štvou - především Pavla. Když to tak půjde dál, Xeňa a já se budeme muset spojit nakonec i s Ovcemi a slepicemi a s Rokery! Naštěstí mám pro případ nouze sprej proti Barči a samože svou… indickou flétnu!

Lenčiny katastrofy jsou knižní série v komiksovém stylu, určená pro čtenáře od 8 let. Bavit však budou i dospělé. Autorkou příhod rozpustilé Lenky a její kamarádky Xeni je německá spisovatelka Alice Pantermüllerová, kresbami je pak doplňuje ilustrátorka Daniela Kohlová. Celou sérii i doprovodný Deník vydává nakladatelství Bookmedia

O Autorovi

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Alice Pantermüllerová se narodila v německém Flensburgu. Po maturitě se rozhodla pro studium učitelství němčiny, umění a dějin pro základní a střední školy. Strávila jeden rok jako pomocná učitelka pro výuku němčiny ve Skotsku, kde působila rovnou na dvou základních školách. Po návratu se rozhodla opustit učitelskou dráhu a začala studovat obor knihkupec. Na konci roku 2009 se zúčastnila literárního konkurzu na dětské romány, který vyhrála. Její prvotina s názvem „Bendix Brodersen aneb Strašpytlové nezažijí žádná dobrodružství“ byla vydána v lednu 2011 v nakladatelství Arena. Nyní je autorka známá především díky své sérii Lenčiny katastrofy. Se svým mužem a dvěma syny žije v Dolním Sasku.

 

Daniela Kohlová pochází z Mnichova. Kreslení ji provázelo již od dětství, kdy své malůvky prodávala spolužákům nebo tetičkám a strýčkům a vydělávala si tak na svačinu. V Mnichově studovala komunikační design se zaměřením na umění a estetiku. Do roku 2000 pracovala pro grafickou a reklamní agenturu jako grafička a od roku 2001 působí na volné noze jako ilustrátorka a grafička. Za ilustrátorskou práci získala několik ocenění. Se svým mužem, psem a želvou žije nad střechami Mnichova.

Recenze a články

Tahle ztřeštěná holka je už mezi čtenáři známá firma. Nezůstane v klidu ani pět minut a už jí hlavou víří bláznivé nápady, které pěkně cvičí se všemi dospělými okolo. V předchozích sedmi knižních dílech Lenčiných katastrof vyvedla nespočet průšvihů, a to nejen ve škole. Nenechte si ujít i ten osmý, který právě vychází.

Jmenuji se Lenka Patrmanová a chodím do Základní školy Roberta Nevrlého. Mám dva mladší bráchy a nejlepší kamarádku Xeňu.

Archiv

Kontaktní formulář