Světla jihu

Nina George

Okouzlující a laskavý příběh plný lásky, který věří v léčivou sílu literatury, romantiky a léta v jižní Francii. 

Pařížského knihkupce Jeana Perdua už známe z románu Levandulový pokoj. Ve své Literární lékárně již dlouho prodává knihy jako medicínu na trápení lidské duše. Sobě však pomoct nedokáže a tak se už dvacet let vrací k útlé knížce Světla jihu od neznámého autora s pseudonymem Sanary.

Když bezdětným manželům svěří úřad do péče osiřelou malou holčičku, sami netuší, jak se jim život změní. Stane se doslova jejich slunečním paprskem, světlem, které je denně provází. A když Marie-Jeanne přijde jednoho dne domů s nápadem, že se stane spisovatelkou, Francis, který doposud nepřečetl jedinou knihu, se rozhodne pořídit si pojízdnou knihovnu – bibliobus. Na cestách mezi malebnými jihofrancouzskými vesničkami a městečky ho samozřejmě provází schovanka Marie-Jeanne, empatická dívka, díky níž nejenom Francis, ale i návštěvníci knihovny přicházejí na to, co všechno se člověk může z knih naučit, jak mu knihy mohou pomoci překonat ostych nebo najít lásku…

Kniha o alchymii knih, jihu Francie a lásce ve všech možných podobách. 

O Autorovi

Nina George

Nina George se narodila roku 1973 v německém Bielefeldu a od roku 1992 pracuje jako novinářka na volné noze. Na kontě má k dnešnímu dni takřka 30 knih, přes sto povídek a více než 600 novinových sloupků. Kromě románů pro ženy píše také knihy spadající do literatury fikce nebo detektivky. Ty vydává společně se svým manželem pod uměleckým jménem "Jean Bagnol"

Jméno této německé spisovatelky žijící střídavě v Berlíně a v Bretani však zná většina českých čtenářů díky jejímu románu Levandulový pokoj (MOBA, 2014). Českého překladu se dočkaly rovněž její knihy Přístav naděje (2016), Kniha snů (2017) a Krása noci (2020). 

Nina George se aktivně věnuje také otázce autorských práv spisovatelů a je aktivní členkou mnoha spisovatelských sdružení. V roce 2019 byla zvolena prezidentkou organizace European Writer's Council, která chrání práva autorů v digitální éře, propaguje hodnoty literatury a brání svobodu projevu. 

„Existují knihy vyhovující milionu lidí a jiné jen pro stovky z nich. Existují i léky - tím myslím knihy - které byly napsány pro jedinou osobu... Kniha je lékařem i medicínou zároveň. Poskytuje diagnózu stejně tak jako nabízí terapii.“

© Photo by Helmut Henkensiefken

Recenze a články

Pro poznávání přímořských dálek nemusíte mít zrovna dovolenou, do krajin svého srdce se můžete ve vlastní fantazii přenést kdykoliv. K tomu nám slouží knihy navozující doslova vysněnou atmosféru. Třeba ty od Niny George, které jsou „ušité“ na míru milovníkům líbezných vesniček, slunce a levandulových polí.

Román Levandulový pokoj, bezesporu nejznámější knihu německé spisovatelky Niny George, asi není třeba nějak dlouze představovat. Pařížský knihkupec Jean Perdu se svou Literární lékárnou v něm hledal řešení různých bolístek duše, ale svou vlastní vyléčit nedokázal. Teď vychází v češtině knížka, která v příběhu Levandulového pokoje hrála důležitou roli – Světla jihu tajemného Sanaryho.

Archiv

Kontaktní formulář