Krása noci

Nina George

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové?

Semestr skončil, začínají zasloužené dva měsíce volna. Claire, pětačtyřicetiletá profesorka na prestižní univerzitě, z taxíku pozorovala ženy v pařížských ulicích. Kolik tajemství zamlčují? Kolik milenců, nemilenců, kolik nevyplakaných slz? Kolik nevyslovených, neuskutečněných nápadů? Uznávaná pařížská etoložka po dvaadvaceti letech manželství stále víc a víc touží po tom, aby cítila, že žije, ne že pouze existuje.

Devatenáctiletá Julie zase čeká na něco, co rozpálí její nitro – opojení životem, odvahu, vášnivou lásku. A protože osud píše své vlastní příběhy, právě Claire a Julie mají strávit žhnoucí léto na pobřeží Bretaně – s Claiřiným manželem Gillesem a synem Nicolasem, který je zároveň Juliiným přítelem.

Zde, na konci světa, obě tak rozdílné ženy objevují opět chuť do života a spalující, mořem vonící vášeň. Nikdy už nebudou stejné jako dřív. A způsobí jejich proměnu pouze slunce, písek, moře a sůl?

O Autorovi

Nina George

Nina George se narodila roku 1973 v německém Bielefeldu a od roku 1992 pracuje jako novinářka na volné noze. Na kontě má k dnešnímu dni takřka 30 knih, přes sto povídek a více než 600 novinových sloupků. Kromě románů pro ženy píše také knihy spadající do literatury fikce nebo detektivky. Ty vydává společně se svým manželem pod uměleckým jménem "Jean Bagnol"

Jméno této německé spisovatelky žijící střídavě v Berlíně a v Bretani však zná většina českých čtenářů díky jejímu románu Levandulový pokoj (MOBA, 2014). Českého překladu se dočkaly rovněž její knihy Přístav naděje (2016) a Kniha snů (2017). 

Nina George se aktivně věnuje také otázce autorských práv spisovatelů a je aktivní členkou mnoha spisovatelských sdružení. V roce 2019 byla zvolena prezidentkou organizace European Writer's Council, která chrání práva autorů v digitální éře, propaguje hodnoty literatury a brání svobodu projevu. 

„Existují knihy vyhovující milionu lidí a jiné jen pro stovky z nich. Existují i léky - tím myslím knihy - které byly napsány pro jedinou osobu... Kniha je lékařem i medicínou zároveň. Poskytuje diagnózu stejně tak jako nabízí terapii.“

© Photo by Helmut Henkensiefken

Recenze a články

Jaké je milovat? A jaký je pocit být milován? Jak člověk pozná a ví, že je to opravdové?
V působivém prostředí bretaňského pobřeží nechává autorka bestsellerů Nina George dvě ženy znovu objevit samy sebe, jejich přání, sny, smyslnost a touhu.

Autorka čtenáři milovaných románů Levandulový pokoj nebo Kniha snů vydává novinku Krása noci, ve které slibuje další nádech francouzské romantiky, ovšem s vážným podtextem. Tentokrát se děj odehrává v prostředí nespoutaného pobřeží Bretaně. 

Ztráta milovaného člověka v nás zanechá prázdné místo - a je na každém, jak s touto prázdnotou naloží. Někdo se v ní utápí, jiný se rozhodne vyplnit ji láskou, nebo třeba vínem. Nikdy však není dobré setrvávat v žalu příliš dlouho. 

Archiv

Kontaktní formulář