Ochráním tě

Peter May

Uznávaný autor Peter May se vrací na ostrov Lewis, aby utkal detektivní zápletku, v níž dominuje jediná látka na světě, která je chráněná britským parlamentem, tedy Harris Tweed. Manželé Niamh a Ruairidha Macfarlaenovy spojuje luxusní oděvní značka, které věnovali velké úsilí, a také společná domovina překrásných hebridských ostrovů. Tato pouta ovšem rozsekne nejprve prozrazení nevěry a potom také úkladná vražda.

Autor vykresluje téměř macbethovskou atmosféru nespoutaně krásné a zároveň tajemné ostrovní přírody a nechává čtenáře nahlédnout do neprobádaného odvětví módního průmyslu. Exkluzivita jde ruku v ruce s pýchou a pýcha zase s křivdou. Ve zcela specifickém prostředí ovlivněném vlastenectvím a dávnými tradicemi pak získávají okolnosti ještě barvitější ráz.

Kniha má navíc velmi stylovou obálku, kvalitní papír a zvolený font písma se velmi dobře čte. Součástí knihy je slovníček s výslovností gaelských i francouzských výrazů. Nenechte se tedy odradit zdánlivě nevyslovitelnými jmény, za chvíli si na ně zvyknete a příběh si užijete naplno i s nimi.

Ukázky

O Autorovi

Peter May

Peter May je skotský spisovatel, scenárista, novinář. Byl redaktorem večerních pořadů britského televizního dramatu a televizním scenáristou. Později se začal věnovat spíše psaní románů. Peter May pochází z Glasgow a nyní žije ve Francii.

Peter je autorem mnoha děl včetně několika seriálů. Celosvětové renomé získal šestidílnou sérií čínských thrillerů s čínským komisařem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou. Do češtiny byla přeložena také Mayova úspěšná trilogie z ostrova Lewis a romány Ostrov Entry (2015), Útěk (2016) a Umrlčí cesta (2016). Knihy Petera Maye dostávají postupně také svou audioknižní podobu.

Recenze a články

Ze světel Paříže k severním břehům... Macfarlaenovi přijíždějí do Paříže na textilní veletrh, kde se budou snažit získat další exkluzivní zákazníky. Nad jindy romantickým městem nyní visí dusno teroristických útoků. Niamh cítí, že se jí její manžel citově vzdaluje a není to jenom domněnka, do e-mailové schránky jí totiž přišla zpráva od neznámého dobrodince, že její muž má poměr s ruskou módní návrhářkou Irinou Větrovovou. Po emotivní výměně názorů sleduje Ruairidha oknem, jak nastupuje se svou známostí do auta. A vzápětí se stane očitým svědkem výbuchu onoho vozidla.

Ztráta manžela je pro Niamh velká rána a neví, jak pokračovat dál ve svém životě ani v rozjetém byznysu. Zatímco francouzská i skotská policie případ prošetřuje, zdrcená žena se vrací zpátky domů na ostrov Lewis. Přehrává si v paměti všechny aspekty i osoby ze společného života s Ruairidhem. Kdo by ho mohl chtít sprovodit ze světa?

Otazník ještě více prohloubí francouzská policie, která vylučuje podíl teroristů na útoku a potvrzuje vražedný úmysl viníka.

Nezbývá než jít v pátrání až k samotným kořenům skryté nenávisti, o což se pokouší Niamh i vyšetřovatelka Sylvie Braqueová.

Interview with bestselling crime writer Peter May

Autor kriminálních románů Peter May si získal celosvětový věhlas sérií čínských thrillerů, a především pak vynikající trilogií z ostrova Lewis.

Novým románem Ochráním tě potěší čtenáře úplně neotřelým tématem. Provede vás v něm rozmařilým světem pařížské módy i hebridskými scenériemi, kde je a dlouho ještě bude hlavním pánem příroda.

Knižní novinka z nakladatelství HOST vypadá i na pohled jako lákavý kousek, který bude knihovně slušet. Má stylovou obálku, kvalitní papír a zvolený font písma se velmi dobře čte. Součástí knihy je slovníček s výslovností gaelských i francouzských výrazů. Nenechte se tedy odradit zdánlivě nevyslovitelnými jmény, za chvíli si na ně zvyknete a příběh si užijete naplno i s nimi.

Temné vyprávění odhaluje záhadu Muže z ostrova Lewis

Pokud jste již v minulosti četli velmi úspěšnou trilogii z ostrova Lewis, bude vás další příběh s kriminální zápletkou z mořem obklopených Hebrid bezpochyby zajímat. Knihu Ochráním tě, ve které hraje stěžejní roli textilní průmysl, tradice a zakořeněná nenávist, vydává nakladatelství Host.

Archiv

Kontaktní formulář