Woodwalker

Katja Brandisová

Po napínavém dílu sci-fi série Evoluce představilo nakladatelství Bookmedia svým čtenářům další velké lákadlo, a to fantasy knihu Woodwalker. Příběh má neotřelé téma střetu zvířecího světa s lidským a spisovatelka Katja Brandisová ho napsala přímo na míru svému synovi.

Na první pohled vypadá hlavní postava - Carag jako obyčejný kluk. Ale za jeho zářícíma očima se skrývá neuvěřitelné tajemství: Carag umí měnit podobu. Je totiž napůl člověk, napůl puma - vyrostl v divočině severoamerických lesů a ve světě lidí žije teprve krátce. Nový život je pro něj stejně tak cizí jako fascinující. Avšak teprve když se Carag dozví o Střední škole Lízy Clearwaterové, tajemném internátu pro woodwalkery, jako je on, začne mít pocit, že je doma.

Román Woodwalker určitě ocení ti, kdo rádi čtou fantasy příběhy o jedincích s výjimečnými schopnostmi. Tento je ale z reálného světa a přítomného času, takže působí velmi autenticky.

Ukázky

O Autorovi

Katja Brandisová

Katja Brandisová je německá novinářka a spisovatelka. Vystudovala amerikanistiku a germanistiku a pod různými pseudonymy jí vyšlo už přes 50 knih. Píše zejména fantasy literaturu pro mládež. Svůj první román s názvem - The Preacher of the Fire Guild vydala už během studia na univerzitě a dnes pracuje jako lektorka a autorka na volné noze. V roce 2019 vyšel na českém trhu první díl její úspěšné série Woodwalker.

Dokonce i jako dítě začala psát příběhy, které se často odehrávaly ve fantasy světech. Po dlouhé době psaní vstoupila do kruhu frankofonních spisovatelů. Pseudonym "Brandisová" si vybrala na počest svého oblíbeného autora. Dnes žije se svým manželem a synem poblíž Mnichova.

Foto: Petra Haidn

Recenze a články

Vyprávění začíná na úpatí Skalistých hor, kde mladý Carag žije v lese se svou matkou a sourozenci. Dosud vyrůstal jako puma, ale časem se dozvěděl, že patří do rodiny woodwalkerů, což znamená, že se může přeměňovat do lidské podoby. Po tom, co ho společně s ostatními vezme matka do ulic města, touží poznat život v něm mnohem více. Lidským světem je okouzlen, ale zároveň musí svou zvířecí stránku pečlivě skrývat, protože v kůži pumy by se ho lidé snažili zabít.

Carag je ale velmi zvídavý chlapec a přes všechna rizika se rozhodne odejít z divočiny a poznat úžasná dobrodružství, která svět lidí nabízí. Jeho život nabere ještě větší otáčky, když se mu naskytne možnost nastoupit do velmi netradiční Střední školy Lízy Clearwaterové. Jde totiž o speciální internát pro woodwalkery, tedy studenty s podobnými schopnostmi, jako má on sám. A tak se seznamuje s drzou veverkou či bizonem, kteří se stanou jeho dobrými přáteli. Společně s nimi zažívá nejen okamžiky plné zábavy, ale také nebezpečí a fascinujících proměn. Příběh čtenáře rychle vtáhne do děje, protože všechny detaily působí věrohodně. Nasvědčují tomu, že autorka skutečně popisovaná prostředí prochodila a pozorovala chování zdejších zvířat.

Woodwalkeři jsou bytosti, které umí žít ve dvou podobách – v lidské i zvířecí. Carag je jedním z nich. Narodil se jako puma, ale rozhodl se žít v lidském světě. Dokud ale nenarazí na střední školu Lízy Clearwaterové pro speciální děti, netuší, jak velké dobrodružství na něj ještě čeká.

Carag je puma. Není ale pouze puma. Je i člověk. Patří mezi tak zvané Woodwalkery. Mezi ty, co umí střídat svou podobu s tou zvířecí.

Carag se narodil jako puma, není však obyčejným zvířetem. Je woodwalker, což znamená, že se může proměňovat v člověka. To mu zajistí místo ve škole pro stejně výjimečné děti, ale i pozornost mocného a podezřelého muže.

Archiv

Kontaktní formulář