Miroslav Donutil 70

Dana a Petr Čermákovi

Vždy dokáže ze své sbírky charakterů vybrat ten, který na danou postavu výborně sedí. Miroslav Donutil se na herecké scéně pohybuje už celá desetiletí a v každému novému charakteru zanechá originální otisk. O různých momentech z jeho bohatého života a kariéry se dočtete v nové autorizované biografii.

V každé době najdeme několik hereckých osobností, které vyčnívají nad ostatní. Většinou je to proto, že jsou schopni zaujmout publikum mnoha způsoby. Miroslav Donutil umí kromě hraní také zpívat, tančit a předvést s opravdovostí celou škálu charakterů. Jednou je to udatný loupežník Nikola Šuhaj, jindy zase vznětlivá hlava rodiny z Pelíšků nebo nezapomenutelný Truffaldino z Goldoniho hry Sluha dvou pánů.

Kniha Miroslav Donutil 70: Ani málo, ani moc... vychází u příležitosti těchto kulatých narozenin a shrnuje nejlepší momenty, které se za léta na divadelních prknech, před filmovou kamerou i v hercově soukromém životě odehrály. Rodák z Třebíče měl možnost spolupracovat s mnoha úžasnými osobnostmi, které také dostaly v knize svůj vlastní prostor. Jak zapůsobil na Karla Gotta, Milana Lasicu či Emílii Vašáryovou? Co o Donutilovi pověděl Bolek Polívka a další kolegové?

Nechte se překvapit a začtěte se do knihy plné milých vzpomínek i vzácných zážitků vyprávěných hereckou hvězdou.

O Autorovi

Dana a Petr Čermákovi

PhDr. Dana Čermáková

Zkušená novinářka a publicistka se věnuje tvorbě biografií známých osobností pro vydavatelství Imagination of People. Od roku 2008 je jich celá řada, z nejúspěšnějších jsou portréty Zdeněk Svěrák, Paní herečka Libuše Šafránková, Věra Špinarová anebo autorizovaná kniha s lídrem Elánu Jožo Ráž
Nejvýznamnějšími pracemi autorky jsou biografie světových hereckých legend – Arnold Schwarzenegger, Alain Delon a nedávno zesnulý druhý velikán a souputník Jean-Paul Belmondo
Společně s Petrem Čermákem napsali knihu Život s láskou – Ivana a Karel Gottovi (2020) a také GOTT – Král slavíků (2021).

PhDr. Petr Čermák

Autorovou pozoruhodnou prací je autorizovaná kniha Člověk Havel (2011), která v novém vydání s podtitulem „Prezident a jeho lidé“ vyšla k nedožitým osmdesátinám velikána naší doby. Rovněž je autorem titulů Člověk Jágr a Člověk Kellner (6/2021). Autor také vytvořil portrét Bohumil Hrabal – Vzhůru, srdce! (2013) k 100. výročí narození jednoho z našich největších spisovatelů. 
Oblíbenými a žádanými pracemi autora jsou knihy Život s láskou - Ivana a Karel Gottovi, která ve zcela nové podobě vyšla po dvanácti letech, v červnu 2020. Tématu se autor věnuje i v oblasti sportu. Představil opravdové sportovní celebrity v knihách Petr Čech, Nedvěd: Grande Paolo, Petra Kvitová a jiné. 
V loňském roce rovněž vyšla zcela nová vydání bestsellerů Cristiano Ronaldo a Messi.

Recenze a články

Vždy dokáže ze své sbírky charakterů vybrat ten, který na danou postavu výborně sedí. Miroslav Donutil se na herecké scéně pohybuje už celá desetiletí a v každému novému charakteru zanechá originální otisk. O různých momentech z jeho bohatého života a kariéry se dočtete v nové autorizované biografii. 

Archiv

Kontaktní formulář