Milan Baroš: Opravdová legenda

Jiří Holiš, Jiří Vojkovský

Milan Baroš, jeden z nejlepších českých fotbalových útočníků, letos v létě ukončil aktivní hráčskou kariéru a fotbalu už se věnuje pouze jako koníčku. Za svou dlouhou kariérou se však ohlíží v knize Jiřího Holiše a Jiřího Vojkovského, která právě vychází. 

Kniha Milan Baroš: Opravdová legenda je věnována člověku, který během své profesionální fotbalové kariéry dokázal překročit status fotbalisty a stal se výraznou osobností i mimo fotbalový svět. Prosadil se v Anglii, po Euru 2004 doslova pobláznil celé Česko a během tureckého angažmá si podmanil patnáctimilionový Istanbul. Svým způsobem života a stylem hry byl širokou veřejností milován nebo nenáviděn.

Tato kniha je nejosobnější a zároveň jedinou zpovědí Milana Baroše, který v ní shrnuje celý svůj fotbalový i soukromý život. Společně s autory knihy prochází vzpomínkami od úplných začátků ve Viganticích a v Rožnově pod Radhoštěm, raketovým startem po přestupu do Ostravy, realitou zahraničních angažmá až po návrat domů, ale také obdobím, kdy ztratil veškerou motivaci ke hraní fotbalu. Dočtete se, jak mu úspěchy a sláva naprosto změnily život, ale že se i přes to všechno snažil na hřišti vždy makat naplno a jeho touha po vítězství neměla téměř žádnou hranici. 

Milanovy vlastní vzpomínky doplňuje pohled 24 významných osobností (nejen) ze světa fotbalu, jako jsou Jan Koller, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Karel Brückner, Alois Hadamczik, ale také Steven Gerrard, Harry Kewell nebo Frank Rijkaard. 

O Autorovi

Jiří Holiš, Jiří Vojkovský

Jiří Holiš (vlevo)

Vyrůstal v Ostravě, po dokončení středoškolského studia se odstěhoval za prací do Velké Británie. Po návratu do Česka dlouhá léta přispíval články do časopisu Hattrick a deníku Sport. Byl čtyři roky předsedou fanouškovského spolku Baník Baníku. Účastnil se fotbalového mistrovství Evropy (2008 v Rakousku a ve Švýcarsku, 2012 v Polsku a na Ukrajině, 2016 ve Francii), mistrovství světa 2006 v Německu a celé jízdy Liverpoolu za vítězstvím v Lize mistrů včetně památného finále v Istanbulu. Je ženatý, s manželkou Zuzanou mají syna Davida a dceru Valerii.

Jiří Vojkovský (vpravo)

Napříč Evropou procestoval řadu fotbalových stadionů a na stejnojmenné téma vydal edici knih pod názvem Fotbalové stadiony - Historie, fakta a příběhy evropských stadionů. Příležitostně přispívá do časopisů Pro Football a Hattrick. Dlouhá léta působí externě v obchodním a marketingovém oddělení Baníku Ostrava, kde se s Milanem Barošem seznámil. Narodil se v Ostravě, kde také vystudoval Vysokou školu báňskou na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Mimo fotbal je fanouškem skupiny Wohnout. S manželkou Danielou mají dvě dcery Silvii a Ivanu.

Recenze a články

Jak kniha vznikala a pro koho je určena? Vyzpovídali jsme autory této jedinečné publikace, Jiřího Holiše a Jiřího Vojkovského.

Pokud se zeptáte začínajícího fotbalisty, kdo z našich hráčů je jeho největším vzorem, bude to pravděpodobně Milan Baroš. I on začínal s hlavou plnou snů a díky obrovskému nadšení pro hru si je mohl postupně splnit. Jeho autorizovaná biografie, která právě vychází, dokumentuje životní cestu opravdové sportovní hvězdy.

Archiv

Kontaktní formulář