Lenčiny katastrofy, Zaklínání hadů

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

Do rukou se vám dostává třetí díl bláznivých dobrodružství Lenky Patrmanové. Zářivě oranžová knížka vás díky veselým ilustracím na obálce upoutá na první pohled. Lehce ztřeštěná a hodně zábavná jízda plná obrázků pokračuje i uvnitř knihy.

Lenka se v dalším díle svých dobrodružství vydává s celou svou rodinou na biofarmu v Krkonoších. Ta je plná biozvířat a biojídla a různé malé i větší katastrofy a zábavné zážitky na sebe nenechají dlouho čekat.

Lenčini ,,blbobráši" se věnují lumpačení, maminka farmaření, tatínek turistice a Lenka poctivě zaklíná zvířata na celé farmě. Zkouší to s žížalami, krtky, kozami, ovcemi i svými bratry. Děti se učí lyžovat, maminka zase vyrábět kozí sýr, všichni dohromady objevují kouzlo života v přírodě.

Knížka vás neobyčejně rychle vtáhne do děje, díky pasážím zvýrazněného textu a spoustě doprovodných obrázků totiž připomíná komiks. Je určená pro děti od osmi let, ale bude bavit i dospělé. Titul vydalo nakladatelství Bookmedia.

Ukázky

O Autorovi

Alice Pantermüllerová, Daniela Kohlová

 

Alice Pantermüllerová se narodila v německém Flensburgu. Po maturitě se rozhodla pro studium učitelství němčiny, umění a dějin pro základní a střední školy. Strávila jeden rok jako pomocná učitelka pro výuku němčiny ve Skotsku, kde působila rovnou na dvou základních školách. Po návratu se rozhodla opustit učitelskou dráhu a začala studovat obor knihkupec. Na konci roku 2009 se zúčastnila literárního konkurzu na dětské romány, který vyhrála. Její prvotina s názvem „Bendix Brodersen aneb Strašpytlové nezažijí žádná dobrodružství“ byla vydána v lednu 2001 v nakladatelství Arena. Nyní je autorka známá především díky své sérii Lenčiny katastrofy. Se svým mužem a dvěma syny žije v Dolním Sasku.

 

Daniela Kohlová pochází z Mnichova. Kreslení ji provázelo již od dětství, kdy své malůvky prodávala spolužákům nebo tetičkám a strýčkům a vydělávala si tak na svačinu. V Mnichově studovala komunikační design se zaměřením na umění a estetiku. Do roku 2000 pracovala pro grafickou a reklamní agenturu jako grafička a od roku 2001 působí na volné noze jako ilustrátorka a grafička. Za ilustrátorskou práci získala několik ocenění. Se svým mužem, psem a želvou žije nad střechami Mnichova.

 

 

Recenze a články

Do rukou se vám dostává 3. díl bláznivých dobrodružství Lenky Patrmanové. Zářivě oranžová knížka vás díky veselým ilustracím na obálce upoutá na první pohled. A lehce ztřeštěná a hodně zábavná jízda plná obrázků pokračuje i uvnitř knihy.

Hrajte si a vyhrajte balíček knih o ztřeštěné Lence Patrmanové a její kouzelné flétně!

Archiv

Kontaktní formulář