Evoluce: Pramen života

Thomas Thiemeyer

Vše, co je proti přírodě, je jen dočasné. Postapokalyptická trilogie Evoluce dospěla ke svému překvapivému rozuzlení. 

Před cestou na výměnný pobyt ve Spojených státech by je ani ve snu nenapadlo, co je čeká. Po nouzovém přistání na letišti v Denveru Jem a Lucie zjistili, že je najednou všechno jinak. Svět, jak jej do té doby znali, přestal existovat. Přistávací dráha letiště je zarostlá a na terminálu není jediného živáčka. Město si bere zpět příroda a na každém kroku číhá nebezpečí.

Po dlouhém putování a překonání všech nástrah se Jem konečně nachází uvnitř enklávy, kterou s přáteli tak zoufale hledali. Někteří z jejich skupiny ale chybí - Katta beze stopy zmizela a Lucie leží v kómatu na ošetřovně. Všichni se snaží zjistit, jak by se mohli dostat zpět do své doby, když jim vůdkyně GAIA prozradí šílený plán. Svým příchodem totiž nevědomky spustili do chodu velice nebezpečné věci. Nyní je v ohrožení celá planeta Země a Jem s ostatními se musí rozhodnout, zda se v blížící poslední bitvě postaví na stranu zvířat, nebo lidstva.

Závěrečný díl trilogie Evoluce slibuje velké napětí a ukončení nečekaného dobrodružství skupinky mladých lidí, kteří při havárii letadla skončí v budoucnosti.

Ukázky

O Autorovi

Thomas Thiemeyer

Thomas Thiemeyer se narodil v roce 1963. Studoval geologii a geografii, poté se začal věnovat kariéře spisovatele a ilustrátora na volné noze. Za své vědecko-fantastické thrillery a romány pro mládež získal několik ocenění. Jeho knih se prodalo více než půl milionu výtisků a byly přeloženy do třinácti jazyků. Příběhy, které Thomas Tiemeyer píše, jsou dobrodružné a často vyprávějí o objevu zaniklých kultur a hrozbě tajemných sil. Autor žije se svou rodinou ve Stuttgartu.

Recenze a články

Kdo přečetl první díl, bude nedočkavě vyhlížet druhý. Kdo dočte druhý, nebude se moct dočkat třetího a zároveň posledního dílu fantasy série Evoluce, jejímž autorem je německý spisovatel Thomas Thiemeyer. Město přeživších, Věž zajatců a nakonec Pramen života - všechny tyto díly slupnete jako malinu a na závěr vám bude líto, že jste dočetli ten poslední a musíte se s hlavními hrdiny a jejich příběhem rozloučit.

Druhý díl napínavé young adult trilogie Evoluce od Thomase Thiemeyera vás bude opět bavit. Kniha s podtitulem Věž zajatců nabízí poutavý postapokalyptický příběh, který je určen zejména mladším čtenářům. Vyšlo u nakladatelství Bookmedia.

Ke dvěma předchozím knihám ze sci-fi série Evoluce od nakladatelství BOOKMEDIA nyní přibyl poslední díl této ságy pro mladé, který nese název Pramen života. Putování skupiny studentů postapokalyptickou krajinou zakončí překvapivé rozuzlení.

Archiv

Kontaktní formulář