Hodná a zlobivá holka

Michael Robotham

Australský spisovatel Michael Robotham, známý díky knižní krimisérii s klinickým psychologem Joem O’Loughlinem v hlavní roli, přichází s novým hrdinou. A opět půjde o psychologa spolupracujícího s policií. 

V dozvucích příšerného zločinu je v tajné místnosti nalezena dívka. Je podvyživená, špinavá a odmítá komukoli říct, jak se jmenuje, jak je stará i odkud pochází. Může jí být devět nebo třeba dvanáct. Není uvedená v žádném seznamu pohřešovaných osob a ani její DNA se s nikým neshoduje. Měsíce přežívala na jídle, které v noci kradla po okolí. Média jí dají přezdívku "Andělská tvář" a její případ sleduje celá Británie. O šest let později, stále neidentifikovaná, žije v dětském domově s ostrahou pod novým jménem - Evie Cormacová

Když k soudu podá žádost, ve které se dožaduje práva na propuštění v dospělosti, musí forenzní psycholog Cyrus Haven rozhodnout, jestli je Evie připravená na život na svobodě. Jenže Evie není jako nikdo, koho Cyrus kdy potkal - je stejnou měrou fascinující i nebezpečná. Evie pozná, když někdo lže, a v jejím okolí pravdu nemluví vůbec nikdo.

Cyrus je mezitím přivolán k vyšetřování šokující vraždy středoškolské šampiónky v krasobruslení, Jodie Sheehanové. Zdánlivě perfektní dívky odvedle, která zemřela na opuštěné pěšině nedaleko domova… Forenzní psycholog je lapený mezi dvěma případy - jedna dívka potřebuje zachránit a ta druhá se dovolává spravedlnosti. Jakou cenu bude ochoten zaplatit za pravdu?

O Autorovi

Michael Robotham

Michael Robotham (*1960) pochází z Austrálie, kde začal sbírat novinářské zkušenosti ještě před tím, než v roce 1986 přesídlil do Londýna. Od začátku 90. let se podílel jako stínový autor na životopisných knihách, z nichž se 12 stalo bestsellery.

Po návratu do Austrálie se stal spisovatelem na plný úvazek. U českých čtenářů se zapsal zejména sérií s Joem O’Loughlinem. Jeho psychologické thrillery byly přeloženy do 26 jazyků, publikovány ve více než 50 zemích. Robotham je mj. držitelem britské literární ceny Gold Dagger a americké Edgar Award. V češtině vydává jeho knihy nakladatelství MOBA.

Recenze a články

Evie Cormacová byla před šesti lety nalezena v bedně poblíž umučeného muže. Vyrůstá v ústavní péči a touží se začlenit do normálního života. Jenomže minulost má temné stíny. Dokáže jí pomoci psycholog Cyrus Haven? Anebo se oba řítí do záhuby?

Když ji nalezli schovanou za stěnou pokoje v jednom z londýnských domů, vypadala jako divoké stvoření připomínající více zvíře než člověka. Evie Cormacová je nové jméno dívky, jejíž identitu nikdo nezná. To je smůla, ale zároveň taky největší zbraň proti těm, kdo by ji chtěli podrazit.

Australský spisovatel Michael Robotham, známý díky knižní krimisérii s klinickým psychologem Joem O’Loughlinem v hlavní roli, přichází s novým hrdinou. A opět půjde o psychologa.

Archiv

Kontaktní formulář