Všechny krásné lži

Peter Swanson

Měla to být skvělá oslava promoce zakončená bezbřehou volností nové životní etapy. Než si však Harry Ackerson stihl nově nabytou svobodu uvědomit, zastihla ho zpráva o náhlé smrti otce. Zatímco se vzpamatovává ze šoku, uvědomuje si, kolik toho o jeho životě vůbec nevěděl.

Titul vydalo nakladatelství Bookmedia a vychází také jako audiokniha.

Místo toho, aby si Harry Ackerson užíval na promoci, vrací se domů na pohřeb svého otce Billa. Zmáhá ho smutek, i přesto si ale všímá zvláštních detailů, které se kolem něj dějí. Kdo je záhadná žena, která se objevila na Billově pohřbu? Na povrch postupně vyplouvají další a další střípky událostí a Harry musí bojovat s představou, že byl jeho otec zavražděn. Svou nevlastní matku Alice nikdy neměl čas pořádně poznat… Minulost začíná prosakovat do přítomnosti a postupně se odhaluje děsivá pravda.

Peter Swanson jde hluboko do podstaty charakteru svých postav a odhaluje, kým doopravdy jsou. Odkrývá komplexnost lidských citů, lásky, nenávisti a pudu sebezáchovy, které tlačí lidské svědomí tam, kam by se za normálních okolností nedostalo.

Ukázky

O Autorovi

Peter Swanson

Nakladatelství Bookmedia zásobí své čtenáře další napínavou knižní lahůdkou. Pokud vás ke čtení lákají rychle plynoucí romány, kde ani jedna stránka není navíc, měli byste se seznámit s Peterem Swansonem, autorem nové detektivní knihy Všechny krásné lži.

Peter Swanson je autorem knihy The Girl with a Clock for a Heart, s kterou debutoval v roce 2014. V roce 2015 vydal knihu Na zabití. Jeho příběhy a básně se objevily v časopise The Atlantic, Measure nebo Yankee Magazine. Vystudoval tvůrčí psaní a literaturu na Trinity College, University of Massachusetts v Amherstu a Emerson College. Foto: Charlene Sawyer

Recenze a články

Peter Swanson přináší znepokojivý příběh s temnými postavami, které překračují veškeré hranice, a přitom bez úhony žijí ve svém světě.

 

V knize Všechny krásné lži si čtenářsky užijete atributy, které by měl výborný detektivní román mít: pokřivené charaktery, děsivá odhalení i dalekosáhlé důsledky dávných činů. Autor Peter Swanson bravurně popisuje myšlení postav, které jsou zahnány do kouta, a tudíž nemohou mít zdravý úsudek. Vytvořil tak zápletku, nad kterou budou čtenáři i po dočtení ještě dlouho přemýšlet.

Harry Ackerson se chystá na promoci, ale místo ní musí jet na pohřeb svého otce. Kolem jeho smrti je řada nejasností a Harry brzy zjišťuje, že jeho nejbližší skrývali temná tajemství. Co všechno skrývá jeho nevlastní matka Alice? Může jí věřit? A nakolik nás ovlivňuje naše minulost?

Archiv

Kontaktní formulář