Kdo neharaší, není chlap

Marcela Mlynářová

Marcela Mlynářová o sobě říká, že byla v dětství pěkné kvítko a rebelský přístup k životu jí zůstal dodnes. Díky tomu odmítla vzdát se v babičkovském věku nových zážitků a dělat plný servis vnoučatům. Není to přece ideální doba zažít všechno, po čem jste toužili, a neustále to odsouvali?

Stejně jako v předchozích úspěšných knihách autorka i v novince Kdo neharaší, není chlap líčí postřehy z každodenního života. Své úspěchy i neúspěchy bere s nadhledem a za drobné prohřešky se rozhodně nestydí. Úspěšně bojkotuje svůj věk a s nadšenou zvědavostí pozoruje dění kolem sebe. Vypráví příhody ze života své rodiny i perličky z početných cest. Své útočiště na chalupě v lesním ráji často opouští, když vyjíždí na průzkumné výpravy po celé republice. Ty podniká ve svém autě, láskyplně nazvaném Karkulka. Jako neuvěřitelně aktivní dáma si plánuje jednu činnost za druhou a s velkým požitkem si vychutnává každý den. Ostatně píše: „Žijeme životem, který bude pro naše potomky jen směšnou historií. Neuvědomují si, že je čeká totéž.“

A tak je jasné, že nemá cenu šetřit peníze, žít usedle a přestat o sebe dbát, když si můžeme dopřát radosti, které život přináší. S vypravěčkou se tedy vydáváme jak do českého kempu, tak třeba do italských Benátek nebo na ostrov Ischia. Se stejným elánem ale tráví i letní dny na chalupě, kde bojuje s přerostlou vegetací zahrady.

Autorka se v knize zabývá také aktuálním děním, které komentuje. Třeba v souvislosti s vyhrocenými aférami ohledně sexuálního harašení v USA se přimlouvá za zdravý rozum. Podle ní se jedná spíše o uraženou ješitnost inkriminovaných dam. Koketérie, svůdnost a přitažlivost jsou totiž hnacím motorem všech žen, a pokud jim obdiv ze strany mužů chybí, zoufale po něm touží. Milostné jiskření patří neodmyslitelně k životu a neměli bychom se o něj úmyslně ochuzovat, protože by to byla jedna velká nuda.

Kdo neharaší, není chlap je osvěžující čtení na dovolenou, které vás okamžitě naladí na odpočinkovou vlnu. Nakladatelství LIREGO jím pokračuje v řadě knih oblíbené autorky, která inspiruje a povzbuzuje široký okruh čtenářek už pěknou řádku let.

 

Ukázky

Recenze a články

Osvěžující čtení na dovolenou

Nová kniha oblíbené autorky opět s patřičnou nadsázkou popisuje zážitky z cestování nejen po koutech naší země. S energií sobě vlastní se vás autorka pokusí přesvědčit, že náplní vyššího věku nemusí být jen vnoučata, sypání zrní holubům a diskuse o chorobách. Občas si můžeme i zaharašit, zejména když k tomu přispěje potřebná náhoda a věty, které dají vše do pohybu "No to jsem rád, že jsem tě po dlouhým pátrání našel! Jsem v Praze jen na skok a rád bych Tě viděl. Výmluvy nepřijímám".

Čtenářská recenze: Marcela Mlynářová - V padesáti na začátku

Po přečtení bestselleru Důchodkyně nestřílejte jsem ihned sáhla po tomto dalším spisovatelčině výtvoru.Opět jsem byla nadšená. Díky notné dávce smyslu pro humor, osobního nadhledu, zajímavých životních příhod a schopnosti zážitky vtipně a výstižně popsat, jsem si knihy této spisovatelky oblíbila.

Co tě nezabije, to tě posílí

Hrdinka knihy naštěstí ví, že rozháranou duši nesrovná psychiatr, ale příroda. A tím se také celý svůj život řídí. Úsměvný pohled na svůj pestrý život přináší hlavní postava dalšího knižního titulu úspěšné spisovatelky Marcely Mlynářové.

Archiv

Kontaktní formulář